Kultura.rze.pl

Wydarzenia:
- Dziś: 0
- Najbiższe 7 dni: 0
- W weekend: 0

Madagaskar 2
2 marca 2009Produkcja: USA
Rok produkcji: 2008
Gatunek: Animacja
Reżyseria: Eric Darnell, Tom McGrath
Scenariusz: Eric Darnell, Tom McGrath
Lew Alex, Zebra Marty, Żyrafa Melman, Hipopotamica Gloria, Król Julian Maurice, Pingwiny i Szympansy wyrzucone na odległy brzeg Madagaskaru snują nowy plan. W obliczu niesprzyjających okoliczności losu,mieszkańcy Manhattanu uknuli plan tak szalony, że może okazać się całkiem skuteczny. Z wojskową precyzją Pingwiny dokonały naprawy starego rozbitego samolotu. Niedługo po starcie linii lotniczych Pingwin, z dość zaskakującą załogą na pokładzie, samolot zdołał się utrzymać w powietrzu na tyle długo, żeby przenieść naszych bohaterów do bezkresnych równin Afryki. W tym właśnie nieplanowanym porcie lotniczym członkowie wyrosłej w warunkach nowojorskiego zoo załogi natrafiają po raz pierwszy na swoich dzikich współbraci - ich własne gatunki żyjące w naturalnych warunkach. Afryka wydaje się być wymarzonym miejscem na ziemi... ale czy lepszym niż ich własny dom w Central Parku?


Trzy lata trzeba było czekać na kontynuację przebojowej animacji "Madagaskar" studia DreamWorks. Sukces kasowy pierwszej części był wystarczającym bodźcem do przywrócenia bohaterom ekranowego życia, a nam wielu minut świetnej zabawy. Świetnie narysowane postaci, szalona historia, zabawny scenariusz i świetny dubbing to główne powody sukcesu Madagaskaru. Podobnie jak w przypadku innych zbliżonych produkcji treść i obraz zaspokajały gusta nie tylko młodszej widowni. Na filmie świetnie bawili się także dorośli. Cóż więc trzeba było do powtórzenia sukcesu? Ano nie mnie nie więcej jak powtórzenia sprawdzonych i lubianych motywów, przywrócenie ulubionych bohaterów i nakręcenie nowej, szalonej akcji. Zadanie o tyle łatwe, iż twórcy mogli opierać się na doświadczeniach poprzedniej części. I trzeba przyznać, że zrobili to bez zarzutu. Jest wesoło, jest kolorowo no i jest finał z przesłaniem. Wszystko czego dzieciaki i ich rodzice mogliby sobie życzyć. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęła polska ekipa dubbingowa i w dużej mierze to właśnie dzięki niej mogliśmy obejrzeć film w takim a nie innym kształcie.


Nie ma co się rozpisywać. Animacja na dobrym poziomie, na pewno nikt rozczarowany nie będzie. Na wypad do kina z dzieckiem u boku idealne. Sprawdzi się także wobec jednostek dorosłych na gorszy dzień życia. Dobra zabawa, bez ograniczeń.


Marcin Kawa, FilmNews

Nick
Treść komentarza
Wpisz ciąg znaków z poniższego obrazka
Kod obrazka